DEZINFEKCE INTERIÉRU A KLIMATIZACE OZONEM

Zdá se vám, že cítíte v automobilu zatuchlý zápach?

Pokud Vás při nasedání do vozu praští do nosu nepříjemně zatuchlý vzduch, příčin může být hned několik:

  1. Klimatizační systém: Změnami teplot vzniká vlhkost srážející se na výparníku klimatizace. Kvůli vlhkosti se na něm usazují i drobné nečistoty, které vytvářejí živnou půdu pro viry, bakterie, houby, plísně a roztoče. Vy pak všechny tyto mikroby vdechujete.
  2. Zatékání vody do auta: Prší, nebo taje sníh a Vám může touto nepřízní počasí zatékat pod koberečky, což způsobuje tvorbu plísní.
  3. Špatná cirkulace vzduchu díky usazeným filtrům: Filtr vzduchový měňte po cca 20 000 km, naopak ten kabinový (pylový) nahraďte novým po cca 30 000 km nebo 1x za rok.

Výsledkem výše zmíněných příčin může být pálení očí, podráždění dýchacích cest, badokonce alergická reakce. 

Chcete zažít 100% vydezinfikovaný automobil, zbavený všech zápachů (od cigaret, zvířat, či po rozlitém mléce), neviditelných mikroorganismů a nejrůznějších typů alergenů? Vsaďte na ozon, v dnešní době nejsilnější přírodní oxidační dezinfekční látku.

Co je ozon?

Ozon znamená v řečtině „vonět“. Je to bezbarvý plyn tvořený třemi atomy kyslíku (O3), známý také pod pojmem „aktivní kyslík“. Ozon proniká skutečně všude (skuliny, póry koberce, čalounění, potahy, ventilační a klimatizační systém) a ničí všechny viry, bakterie, roztoče,plísně a houby.

Po jeho aplikaci a vyvětrání vozidla trvale zmizí nepříjemné zápachy a ve vozidle bude cítit asi 24 hodin, než ozon odezní, ostrá vůně čistého vzduchu.

Dávkování ozonu na zničení bakterií a virů

U osobních vozidel trvá celý proces čištění ozonem zhruba 50 minut, u většího znečištění i déle. 30 minut probíhá samotné čištění a zbylých 20 minut je vyčleněno dostatečnému odvětrání a rozpadu zbytků ozonu. Jemný odér ozonu může být cítit ještě 24 hodin po aplikaci.

Ceník dezinfekce ozonem

300,- Kč

Pro 100% úspešnost dezinfekce interiéru vozidla doporučujeme provést i výměnu kabinového filtru. Kabinový filtr se po určité době zanese prachem, listím apod. V zaneseném kabinovém filtru se udržuje vlhkost, která vytváří podmínky pro tvorbu plísní a vznik zápachu. Výměna kabinového filtru se doporučuje provádět po ujetí 15 000 km nebo nejméně 1x za rok, v závislosti na prostředí, ve kterém se vozidlo pohybuje.

Pro dosažení ideálních výsledků dezinfekce a odstraňování zápachů by měl být automobil předem důkladně vysátý, vyčištěný mokrou cestou nebo párou a vyměněn kabinový filtr.

Jako prevenci doporučujeme provádět proces dezinfekce interiéru a klimatizace 2x za rok.

Pneuservis v České Lípě tak,
jak jste ho vždycky chtěli.